http://www.rewal.tp2.pl
 Rewal
 Niechorze
 Pustkowo
 Kontakt
 Linki
Fotoalbum

Pustkowo zaprasza na wypoczynek przez cały rok !!!

Pustkowo to licząca trochę ponad 125 mieszkańców maleńka miejscowość wypoczynkowa, położona w gminie Rewal, pomiędzy Trzęsaczem i Pobierowem. Pustkowo to przede wszystkim wspaniałe kąpielisko morskie z czystą i najszerszą plażą na Wybrzeżu Rewalskim, położoną u stóp doskonale zachowanego wybrzeża klifowego.
Jak większość małych, nadmorskich miejscowości, Pustkowo rozkwita latem, kiedy nad morze zjeżdżają się turyści spragnieni wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku.

Region Pomorza Zachodniego
, jest obszarem wyjątkowo atrakcyjnym dla turystów. Urozmaicony krajobraz, bogactwo fauny i flory, czyste powietrze - wszystko to sprawia, że nie tylko pobrzeże Bałtyku z kurortami znanymi w całym kraju daje możliwość pełnego wypoczynku, ale cały region sprzyja uprawianiu różnych form rekreacji i ugości każdego, nawet najwybredniejszego turystę. Czyste wody i lasy sprzyjają uprawianiu turystyki wodnej, pieszej, rowerowej i konnej, a także żeglarstwa i windsurfingu. W lasach nie brakuje jagód i grzybów, a w rzekach ryb. Krajobraz Wybrzeża urzeka szerokimi, piaszczystymi plażami, rozległymi lasami. Klify i jeziora mierzejowe, nadające piękna rzeźbie terenu to wynik działania lodowca skandynawskiego.

Na Wybrzeżu znajdują się również stanowiska orła bielika, który jest jedną z osobliwości Wolińskiego Parku Narodowego. Park zachwyca malowniczym brzegiem klifowym, to tutaj znajduje się rezerwat żubrów i żyje blisko 250 gatunków ptaków. W Zachodniopomorskiem znajduje się ponadto 6 parków krajobrazowych, 75 rezerwatów, 3 puszcze i ponad 1100 pomników przyrody. Region Pomorza Zachodniego to również bardzo bogata historia. Świadczą o niej zabytki rozsiane po całym obszarze. Żywa jest również tradycja związku regionu z morzem, co daje zresztą wyraz w corocznych imprezach takich jak Wineta, Festiwal Wikingów czy uroczyście obchodzone Dni Morza.

Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO
Copyright © TurystycznaPolska.pl All rights reserved.
PHP-Nuke © by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL.